Tar and Abby

Wednesday, June 24, 2015

All good humor has a lot of truth in it....


Why buy it for $7?
When you can make it yourself
with $92 of craft supplies.

3 comments:

Bob Slatten said...

Carlos has been making his own marmalade lately, and I always joke with him that it costs $100 a jar!

Sadie J said...

I've got a room upstairs to demonstrate this fact!

Jeanne said...

Boy, ain't that the truth!!!!!